Den na dopravním hřišti

Žáci 4. třídy se ve středu 9.11. 2022 zúčastnili první části dopravní výchovy, která se odehrála na dopravním hřišti ZŠ Bartuškova v Třebíči. Nejdříve se seznámili s pravidly jízdy na kole po komunikaci, zopakovali si výbavu cyklisty i jízdního kola. Obtížnější částí bylo rozlišování dopravních značek, přednosti v jízdě, řazení do jízdních pruhů, odbočování a reakce na světelné signály. To vše si žáci procvičili i prakticky.

Když zvážím, že to samé se učí dospělí lidé v autoškole, musím konstatovat, že to naše děti zvládly velmi dobře. Nedošlo k žádné srážce ani úrazu, takže všichni žáci obdrželi velkou pochvalu od samotného lektora p. Fialy. Pokračování je čeká 23.6. 2022, kdy vypracují test a budou absolvovat jízdy na hřišti. Nejúspěšnější žáci obdrží řidičský průkaz cyklisty.

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Fond Vysočiny