DEN PODLE AMOSE

Ve středu 27.9. 2023 proběhl na 1.stupni naší školy Den podle Amose, letos s netradičním názvem „Podzimní olympijské hry“.

     S prvním zvoněním jsme se všichni sešli v hale, kde jsme si představili program celého dopoledne. Symbolicky jsme zažehli olympijský oheň a složili slib sportovců. Také jsme se rozdělili do týmů. V každém byly děti od 1. do 5. třídy.

     Poté začala práce týmů – měly navrhnout a zpracovat svou vlajku, která je nejvíce vystihuje, a vymyslet a naučit se sportovní pokřik spojený s pohybem. Do svačiny jsme byli hotovi.

     Po svačince následoval průvod našich olympioniků – směřoval od školy na městečko a zpět. Celý dav skandoval hesla, která podporují národní uvědomění. Pak zamířil do sportovní haly.

     Závěr dopoledne tvořily netradiční sportovní discipliny týmů., např. „Převozník“, soutěž s obručí, opičí dráha, soutěž s prostěradlem a míčem. Disciplina byla splněna pouze za dobré souhry a snahy všech členů týmu. Tyto soutěže mnohdy přinesly spoustu úsměvných situací.

     Na závěr olympijských her všichni soutěžící dostali diplom za splnění úkolů, snahu a  týmovou spolupráci .

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Fond Vysočiny