Exkurze 3., 4. a 5. třída

Jedeme na exkurzi

Žáci 3.,4. a 5.třídy  se vydají do Žďárských vrchů. Nejen krásná krajina, ale i nové ekocentrum Dům přírody Žďárských vrchů nás přivítají 20. října na vzdělávacích programech pro žáky základních škol. My se zúčastníme hned 2 programů :

  1. Dědečkovy včely a babiččiny bylinky
  • program věnovaný typickým činnostem lidí na venkově; děti se seznámí s prací včelaře, s životem v úlu, s využitím včelích produktů a s významem včel pro přírodu; v další části s léčivými bylinami, jejich sběrem, sušením; uvaří si bylinkový čaj a ochutnají medové pečivo
  1. Krajíc s máslem
  • program věnovaný domácímu zpracování obilí a mléka; děti namelou obilí, vyrobí placky, upečou chléb, vyrobí sýr, máslo a tvaroh, pak to všechno sní

V příjemném, téměř domácím prostředí strávíme celý den.

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Fond Vysočiny