Na kole dětem

V úterý 7.6. k nám do obce zavítali účastníci cyklotour Na kole dětem. Na náměstí v Rouchovanech je přivítali žáci ZŠ a občané Rouchovan v čele se starostou.

Na kole dětem – nadační fond Josefa Zimovčáka na podporu onkologicky nemocných dětí vznikl v roce 2010 jako benefiční součást sportovního projektu Na kole dětem. Cílenými aktivitami se snaží rozšířit možnosti solidarity, tolik potřebné finanční pomoci a podpory dětí v boji proti zákeřnému onemocnění. Svojí činností se především zaměřuje na sportovní aktivity a zajištění rekondičních pobytů, které usnadňují dětem a jejich rodičům překonávat traumata způsobená těžkou nemocí. Úzce spolupracuje s občanským sdružením Haima Praha, Haima Ostrava, Šance Olomouc, Sluneční Paprsek, nadačním fondem Krtek a dalšími, kteří již řadu let pracují při dětských onkologických klinikách.
V roce 2020 je kvůli epidemiologické situaci problém s pořádáním rekondičních pobytů. Nevadí peníze, které se nepodaří na pobyty věnovat letos uchováme na účtech a oni se budou v dalším roce určitě hodit, aby přinesly malým pacientům krásné zážitky. 
https://www.nakoledetem.cz/

Na fotky můžete nahlédnout do naší fotogalerie.

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Fond Vysočiny