Podzim v MŠ

Dne 7. října jsme ve školce uskutečnili projekt "Ovoce a zelenina". Předškoláci přišli navštívit kamarády v I. třídě a společně si užili hravé a poznávací dopoledne v centrech aktivit, které si pro ně připravily paní učitelky. Děti I. a II. třídy si pro sebe navzájem připravily vystoupení - básničku s pohybem a obrázky.

Centrum Ateliér umožnil dětem vyjádřit své pocity, dojmy a zážitky prostřednictvím tvořivých činností. V Ateliéru děti kreslily, co jim z ovoce a zeleniny nejvíce chutná.

Centrum Manipulačních a stolních her bylo zaměřeno především na rozvíjení jemné motoriky. Rozvíjelo matematické představy, koordinaci, myšlení, práci s předlohou, řešení problémů, seskupování, třídění a rozlišování. Děti skládaly dle své fantazie nebo předlohy obličej z různých druhů ovoce a zeleniny.

Centrum Vědy a objevu podporovalo pozorování, různé pokusy, zkoumání, bádání, objevování a experimentování. Děti poznávaly různé druhy ovoce a zeleniny, třeba jen pomocí hmatu. Určovaly barvu, velikost, druh.

Centrum Kuchyňka nabízelo dětem zmenšenou podobu domácího prostředí. Krájení ovoce, mixování, ochutnávání. Největší odvážlivci si dobrovolně zavázali oči a zkoušeli hádat neznámé tropické ovoce.

Na závěr projektu všechny děti obdržely diplom.

 

Dne 20. října se na zahradě mateřské školy uskutečnila akce "Dýňování" ve spolupráci s kulturní komisí. Děti vyřezávaly dýně, vyráběly podzimní výrobky v dílničkách a společně s rodiči prožily radostné odpoledne ve školce. Své vyřezané dýně děti poznávaly na dýňové stezce, která se uskutečnila o den později. Děkujeme za pomoc všem zúčastněným.

Na fotky se můžete podívat v naší fotogalerii 

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Fond Vysočiny