Preventivní program pro žáky 3. a 5. třídy

     30.1. 2024 k nám zavítala pracovnice Krajského úřadu Kraje Vysočina s preventivním programem „Prevence úrazů“. Toto téma je stále vysoce aktuální vzhledem k počtu dětských úrazů, které vyplývají z každoročních statistik .

     Děti zpravidla znají postupy a pravidla, jak se zachovat v nebezpečných situacích, rozhodují se správně, ale v praxi to pak vypadá jinak.

     Celý program proběhl v rámci 3 vyučovacích hodin a dotkl se důležitých témat. Žáci hovořili o nebezpečí doma ( nebezpečné předměty, cizí lidé, sociální sítě), ve škole ( dodržování pravidel školy, pokyny v Tv), na ulici (dopravní výchova, výbava kola a cyklisty), venku (hřiště, voda, led). Děti pracovaly v menších skupinách a zpracovávaly různé úkoly. Také si vyzkoušely základy první pomoci (obvazování, resuscitace).

     Preventivní program byl příjemným zpestřením celého dopoledne a splnil celou řadu výstupů z učiva ŠVP naší školy.

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Fond Vysočiny