PŘIVÍTALI JSME JARO V ROUCHOVANECH

26. března 2023 uskutečnil DFS Rouchováček obchůzku se smrtolkou. Letos pojal tuto tradici zcela nově. Uspořádal jarní průvod obcí. V čele průvodu šla děvčata nastrojená do rouchovanských krojů a nesla smrtolky – 2 nazdobené panenky představující „dceru krále Slunce“ . Ulicemi se nesla známá píseň zpívaná při této příležitosti: „Smrtko, smrtko milá, kdes tak dlouho byla?.............Svatý Jiří jede k nám, po věnečku veze nám, nám, nám rouchovským pannám. Průvod uzavírala postava vyrobená ze slámy – Mořena.

Před obecním úřadem soubor krátce zatančil a pak se odebral k Rouchovance, aby se nadobro rozloučil s Mořenou symbolizující zimu, chlad, bídu a nemoci.

I přes chladné počasí jsme si sváteční odpoledne všichni příjemně užili!

Děkujeme členům Kulturní komise při Obecním úřadu v Rouchovanech za projevenou podporu!

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Fond Vysočiny