ROUCHOVÁČEK ŽIJE !

O tom se mohli přesvědčit diváci na sobotních oslavách v Rouchovanech. Rouchováček se po šesti letech opět představil s živým folklorem Horácka a Podhorácka. Tančili jak malí tanečníci z první, druhé, třetí a čtvrté třídy, tak i žáci šesté, osmé a deváté třídy. A kolik času měli na nácvik? Pouhý měsíc. Měsíc na to naučit se základní kroky a slova všech písní, držet taneční útvar, udržet tempo a rytmus tance. A to nejtěžší je ještě čekalo nakonec- vystoupit za doprovodu opravdové kapely, na kterou nebyli zvyklí. Vše se ale nakonec podařilo i díky skvělé spolupráci rodičů, kteří vzorně nachystali kroje. Poděkování patří také členům kapely, kteří obětovali volný čas pro dobrou věc. Ale největší zásluhu na skvělém vystoupení mají děti, které nabité obrovskou energií, elánem a chutí ukázat, co se naučily, zvládly celé vystoupení na výbornou. Lidové písničky naše děti natolik pohltily, že byly slyšet celý týden po celé škole. Snad se nám podaří pokračovat v započaté práci v září.

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Fond Vysočiny