Ruční papírna Stará škola (24.6.)

Žáci 1.,2.,3. a 4.třídy naší školy měli možnost navštívit Ruční papírnu Stará škola v Želeticích nedaleko Znojma. Tradičním manufakturním způsobem zde malá rodinná firma vyrábí originální papír zdobený kvítky, lístky nebo rozemletými nerosty. Kromě exkurze do výroby s výkladem měli žáci možnost vlastnoručně si vyrobit svůj papír a vyrazit reliéf. Prošli si také expozici historie papíru – kopii sumerských hliněných destiček, vyzkoušeli si, jak se psalo klínovým písmem, prohlédli si pergamen a spoustu dalších věcí. Někteří se také podepsali do knihy návštěv, vyrobené taktéž z ručního papíru. Domů se vraceli s unikátními dárky, které si zakoupili v podnikové prodejně. Zaručeně udělaly radost.

Na fotky můžete nahlédnout v naší fotogalerii.

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Fond Vysočiny