Informace pro rodiče k provozu mateřské školy a základní školy od 1. září 2021

• Od 1. 9. 2021 nemají děti v mateřské škole povinnost se testovat a nosit ochranný prostředek k zakrytí nosu a úst.
  • Rodiče dětí a žáků jsou povinni se řídit pravidly návratu ze zahraničí do ČR /pravidla pro děti a žáky, návrat koncem srpna, v září/.
  • Žáci základní školy budou povinně preventivně testováni 1., 6. a 9. září antigenními testy GENRUI.
  • Preventivního testování nejsou povinni se podrobit žáci, kteří mají řádně dokončené očkování nebo neuběhlo 180 dnů od prodělané nemoci COVID-19.
  • Testování ve škole lze také nahradit platným negativním testem z odběrového místa.
  • Každá osoba /žáci, zaměstnanci školy, třetí osoby/ je povinna si při vstupu do budovy školy a ve společných prostorech zakrýt dýchací cesty předepsaným ochranným prostředkem dýchacích cest, který je uveden v aktuálně platném mimořádném opatření MZd /žáci-chirurgická rouška, dospělí-respirátor/.

Vlasta Nováková - ředitelka

Stránky MŠMT obsahující metodické materiály a aktuální informace ke covid-19 v oblasti školství https://koronavirus.edu.cz/