Informace pro rodiče k provozu mateřské školy a základní školy od 10. května 2021

Informace pro rodiče k provozu mateřské školy a základní školy od 10. května 2021

• Novelizované opatření Ministerstva zdravotnictví ČR umožňuje osobní přítomnost v mateřské škole od 10. 5. 2021 všem dětem v běžném režimu bez povinnosti testování a bez povinnosti nošení ochranného prostředku k zakrytí nosu a úst.
  • Žáci prvního stupně pokračují v rotační výuce dané rozpisem z 12. 5. 2021.
  • Žáci prvního stupně budou povinně testováni 1x týdně Ag testy.
  • Od 10. 5. 2021 je umožněna osobní přítomnost žáků druhého stupně v rotačním způsobu vzdělávání.

10. 5. – 14. 5. prezenční výuka žáků 6. a 8. třídy; žáci 7. a 9. se vzdělávají distančně

17. 5. – 21. 5. prezenční výuka žáků 7. a 9. třídy; žáci 6. a 8. třídy se vzdělávají distančně

• Žáci druhého stupně budou povinně testováni 2x týdně Ag testy.
  • Žákům, kteří se povinného testování neúčastní, je nadále zakázána osobní přítomnost na vzdělávání, jejich absence bude evidována jako omluvená. Škola nemá povinnost zajistit žákovi distanční způsob vzdělávání.
  • Žáci jsou povinni nosit chirurgickou roušku.
  • Žákům druhého stupně jsou umožněny individuální konzultace, těchto žáků se testování netýká.
  • Nově jsou povoleny sportovní činnosti konané venku při zachování homogenity tříd.
  • Žáci, kteří se vzdělávají distančně, mají nárok na dotovaný oběd.

Vlasta Nováková - ředitelka

Podrobné informace k testování dětí a žáků najdete na https://testovani.edu.cz/