Několik tipů, co si doma počít s dětmi

Milí rodiče, jsme si vědomi, že musíte dohlédnout nebo pomoci s vypracováním zadaných úkolů dětí, za to vám patří náš dík. Rovněž trávíte společně více času, proto nabízíme několik tipů na různé aktivity s dětmi.

Pokud pomáháte svým dětem s úkoly, vyměňte si role. Děti si mohou zahrát na učitele, připravit pro rodiče otázky, testy, ústní zkoušení, je to jeden z nejefektivnějších způsobů, jak si zapamatovat látku.

Zahrajte si deskové hry, postřehovací hry, stavte s dětmi ze stavebnic, procvičujte jemnou motoriku – šití, přišívání knoflíků, vyšívání.

Využijte volno k protřídění hraček, úklid psacích stolů, poliček - třídění je pro dětský mozek skvělá aktivita.

Vytáhněte alba s fotkami – vyprávění nad fotkami rodiny děti velmi obohatí.

V rámci možností choďte s dětmi na zahradu, dvorek, do přírody /při dodržování všech pravidel/, prvouka, přírodověda a jiné předměty se dají učit a opakovat v přírodě.

Všem přejeme pozitivní mysl, dobrou náladu a zdraví. Učitelé ZŠ a MŠ.