Provoz mateřské školy a základní školy od 12. dubna 2021

Informace pro rodiče k provozu mateřské školy a základní školy od 12. dubna 2021

• Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR umožňuje osobní přítomnost v mateřské škole od 12. 4. 2021 dětem, které mají povinné předškolní vzdělávání.
  • Děti budou povinně testovány 2x týdně Ag testy /pondělí, čtvrtek/.
  • Dětem, které se testování neúčastní, je nadále zakázána osobní přítomnost na vzdělávání, jejich absence bude evidována jako omluvená.
  • Děti v mateřské škole nejsou povinny nosit ochranný prostředek k zakrytí nosu a úst.
  • Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR umožňuje osobní přítomnost na vzdělávání žáků prvního stupně od 12. 4. 2021 v týdenních rotacích.

12. 4. 2021 zahájí prezenční výuku žáci 1., 3. a 5. ročníku, žáci 2. a 4. ročníku se vzdělávají distančně.

19. 4. 2021 zahájí prezenční výuku žáci 2. a 4. ročníku, žáci 1., 3. a 5. ročníku se vzdělávají distančně.

• Žáci budou povinně testováni 2x týdně Ag testy /pondělí, čtvrtek/.
  • Žákům, kteří se povinného testování neúčastní, je nadále zakázána osobní přítomnost na vzdělávání, jejich absence bude evidována jako omluvená. Škola nemá povinnost zajistit žákovi distanční způsob vzdělávání.
  • Žáci jsou povinni nosit chirurgickou roušku.
  • Žáci druhého stupně se vzdělávají distančně.
  • Žákům druhého stupně jsou umožněny individuální konzultace, těchto žáků se testování netýká.
  • Žáci, kteří se vzdělávají distančně, mají nárok na dotovaný oběd.

Vlasta Nováková - ředitelka

Podrobné informace k testování dětí a žáků najdete na https://testovani.edu.cz/