Charakteristika MŠ

Mateřská škola Rouchovany je dvoutřídní mateřskou školou a je součástí Základní školy T. G. Masaryka Rouchovany. Děti jsou do jednotlivých tříd rozděleny dle věku. Vzdělávací program je ve třídách přizpůsoben věkovému složení dětí, jejich možnostem a potřebám. Každá třída má svoji hernu, ložnici, kuchyňku na výdej jídel, šatnu dětí, zaměstnanců a sociální zařízení pro děti, které bylo kompletně zrekonstruováno. Mateřskou školu obklopuje školní zahrada využívána k pobytu dětí venku. Část zahrady pro děti z 2. oddělení je vybavená sociálním zařízením pro děti, skladem hraček, nově vybudovanými průlezkami a altánem. Školní zahrada pro děti z 1. oddělení mezi I. a II. pavilonem mateřské školy je vybavena houpačkami, průlezkami, uzamykatelným altánem na venkovní hračky, dřevěnými stoly s lavicemi a pískovištěm.

POSLÁNÍ, CÍLE ŠKOLY

Při práci s dětmi se snažíme o všestranný rozvoj dětské osobnosti. Velkou pozornost věnujeme vytvoření správných psychohygienických podmínek. Podporujeme učení přirozenou cestou, vlastním poznáváním a prožíváním. Ve třídách se zaměřujeme na vytváření příjemné atmosféry a pohody. Za veškerou činností chceme vidět především dítě. Naším přáním je, aby děti z našeho jednání a chování cítily podporu a ochotu jim s čímkoliv a kdykoliv pomoci.

Náš školní vzdělávací program jsme nazvali SE ZVÍŘÁTKYDO POHÁDKY. Vycházíme ze zkušeností, že hlavní činností předškolních dětí v průběhu celého dne je především hra. Právě pomocí her, pohádek, pohádkových postav, zvířátek a přírody chceme děti obohatit o nové poznatky, příjemné prožitky a zajímavé podněty pro jejich další osobnostní rozvoj.

Naším hlavním cílem je individuální přístup k dětem, k jejich možnostem a potřebám.