Rouchováček

DFS Rouchováček pracuje jako zájmový útvar při Základní škole a Mateřské škole T.G. Masaryka
v Rouchovanech na Třebíčsku. Vznikl v roce 1978, pracuje tedy již víc jak 30 let. Současnou vedoucí souboru je Mgr. Vlasta Žákovská. Za dobu své existence  vychoval soubor celou řadu dobrých tanečníků, kteří si rádi obléknou rouchovanský kroj i při václavských krojovaných hodech.

Rouchováček čerpá z tradic Horácka a Podhorácka, ve svých pásmech zobrazuje dětské hry, horácké tance, škádlivky, říkanky a písně. Účastní se nejrůznějších akcí v rámci regionu Horácka, navštívil Maďarsko, Bulharsko a získal celou řadou ocenění. Pravidelně se účastní soutěže folklorních souborů Sedmikvítek,
kde se zatím vždy umístil mezi prvními třemi. Je držitelem putovního poháru předsedy vlády Jana Fišera. Dvakrát také vystupoval v Kongresovém centru  Praha na koncertu Děti dětem.

Rouchováček má každoročně přes dvacítku tanečníků ve věku 6 -12 let. Nově se nám podařilo rozšířit  naše řady o děti z mateřské školy, z přípravného oddělení pro předškoláky.